SUV-y to specjalność SEAT-a

24-05-2021 12:35

Jeszcze nigdy w historii SEAT nie miał w ofercie tak wielu nowoczesnych i niemal bezkonkurencyjnych SUV-ów. Ich piękne sylwetki podbijają serca klientów, a imponujące rozwiązania techniczne sprawiają, że także i rozum nie jest w stanie się oprzeć SEAT-owi Arona, SEAT-owi Ateca oraz największemu w gamie 7-osobowemu SEAT-owi Tarraco.

Ta wspaniała trójka - SEAT Arona, SEAT Ateca oraz SEAT Tarraco - potrafi skutecznie walczyć o swoje miejsce nie tylko na europejskich drogach. Dzięki temu, że można wybierać aż spośród trzech modeli SEATa, każdy znajdzie dla siebie najlepszą opcję. Trzeba tylko zastanowić się, w jaki sposób najczęściej wykorzystujemy auto, by było one odzwierciedleniem potrzeb.

SEAT Arona - król miejskich ulic i podmiejskich bezdroży

SEAT Arona bez dwóch zdań zasługuje na podziw. Mało które auto jest tak wszechstronne, jak ten model. Poszukując miejsca na przepełnionym miejskim parkingu, z nim bez problemu znajdziesz miejsce. SEAT Arona potrzebuje go dokładnie tyle samo, co każde auto miejskiego segmentu B. Tak, zbudowano go na tej samej płycie podłogowej co SEAT-a Ibizę. Czy jednak SEAT Arona nie wydaje się o wiele większy? Jest tak dzięki wysokości i większemu prześwitowi.
Rodzice młodszych dzieci docenią zwiększoną wysokość przy wpinaniu fotelików, gdy okaże się, że przy montażu nie trzeba się zbyt mocno schylać. Inni kierowcy zauważą też lepszą widoczność wynikającą z wyższej pozycji za kierownicą. Wszyscy będą też zadziwieni tym, jak nowy SEAT Arona radzi sobie na drogach leśnych, polnych i szutrowych. Weekendowy wyjazd za miasto na grzyby czy na ryby? SEAT Arona poradzi sobie z każdą nieutwardzoną drogą. Bez obaw o miskę olejową. Wystające z drogi korzenie czy kamienie są dla niej niegroźne. SEAT Arona to niczym mała terenówka. Jest wysoki i wygodny.

SEAT Ateca zadaje szyku

To zdecydowanie jeden z najpiękniejszych SUV-ów na rynku. Zwłaszcza po niedawnym liftingu auto nabrało jeszcze bardziej sportowego sznytu! Bez obaw. Można nim śmiało podjechać także na elegancką kolację czy do teatru. SEAT Atecato także ogromny ładunek stylu. Nabywca może wybrać, jaki charakter ma mieć SEAT Ateca. Wystarczy przejrzeć wersje wyposażeniowe i stylistyczne. Bardziej bezkompromisowa i kochająca sportowe emocje będzie ta oznaczona literami „FR”. X-Perience natomiast pokochają wszyscy ceniący dyskretną elegancję podkreśloną chromowanymi elementami. Bez względu na wybraną wersję SEAT Ateca zawsze gwarantuje maksimum bezpieczeństwa dzięki zastosowanym w nim systemach, takich jak asystent pasa ruchu czy predykcyjny tempomat. Pierwszy z nich nie dopuści do tego, by auto opuściło swój pas ruchu, nawet jeśli jego kierowca na chwilę się zagapi. Radary oraz kamera na bieżąco śledzą wszystko, co dzieje się dookoła i w razie potrzeby auto samoczynnie wróci na swój tor jazdy, a jego kierowca zostanie zaalarmowany sygnałem dźwiękowym. Predykcyjny tempomat natomiast sprawdzi się zwłaszcza w ruchu autostradowym. Będzie pilnował zadanej prędkości lub ją zmniejszał, gdy inne auto zajedzie drogę lub kamera odnajdzie znak z ograniczeniem prędkości. Do tej pory nie było bardziej zaawansowanego technologicznie SUV-a.

SEAT Tarraco, czyli maksimum komfortu

Wszystkie te, a nawet wiele więcej systemów bezpieczeństwa spotkać można także i na pokładzie największego z SUV-ów SEAT-a. SEAT Tarraco przykuwa uwagę jednak jeszcze czymś innym. To niesamowite wnętrze, które jest jednym z najbardziej komfortowych w swojej klasie. Obszerne fotele i ogromna przestrzeń nawet nad głową wysokich kierowców! Czego można chcieć więcej? Może miejsca dla większej liczby pasażerów? Proszę bardzo! Wystarczy kilka ruchów, by zamiast powierzchni bagażowej wyrósł trzeci rząd foteli. Tak, w SEACIE Tarraco to możliwe. Zawsze jest gotowy, by zabrać na pokład siedmiu pasażerów! Tu o ciasnocie nie może być mowy. SEAT-a Tarraco stworzono tak, by stał się prawdziwym pogromcą długich dystansów. To idealny partner do codziennej pracy, ale i przyjaciel na wakacyjne wypady na drugi koniec Europy!