Pakiet serwisowy - sposób na oszczędność

10-07-2021 15:47

Samochód, który wystarczy zatankować i nie trzeba wydawać pieniędzy na serwisowanie? Brzmi jak opis samochodu marzeń. Teraz to jednak możliwe dzięki ofercie autoryzowanych serwisów SEAT.

Największą zaletą nowego samochodu jest fakt, że na ogół w pierwszym okresie użytkowania auta nie trzeba na nie wydawać pieniędzy. Awarie się nie zdarzają, a jeśli nawet, to są one usuwane w ramach gwarancji. Przypominamy, że autoryzowane serwisy SEAT naprawiają bezpłatnie swoje auta przez pięć lat! Tyle bowiem wynosi okres gwarancyjny.
Ktoś jednak powie, że zamiast tego nowym samochodem trzeba jeździć do serwisu na przeglądy gwarancyjne. To prawda. Jednak autoryzowane serwisy SEAT oferują pakiety serwisowe.

Co dają pakiety serwisowe i czy warto z nich korzystać?

To oferta skrojona dokładnie na miarę potrzeb wszystkich tych, którzy chcą cieszyć się beztroską jazdą nowym samochodem i nie przejmować się wydatkami na przeglądy.
Kupujący nowego SEAT-a mogą bowiem skorzystać z oferty ASO SEAT, dzięki której zapłacą z góry za wszystkie przewidziane warunkami gwarancji przeglądy serwisowe. Rozwiązanie to ma przynajmniej dwa potężne atuty. Pierwszy z nich to niższa cena za przeglądy opłacone z góry. Ponadto to gwarancja, że nawet jeśli koszty usług serwisowych czy części zamiennych, jak i materiałów eksploatacyjnych pójdą w górę, to kierowców zaopatrzonych w pakiet serwisowy nie będzie to już dotyczyć.

Długość trwania pakietu serwisowego? Określa ją klient!

Pakiety serwisowe będące w ofercie autoryzowanych serwisów SEAT to także gwarancja elastyczności. To od samego użytkownika pojazdu zależy bowiem, czy będzie on obejmował 75 tys. przebiegu samochodu, czy 100 tys. km. Nie można również zapomnieć i o tym, że na przegląd serwisowy można się udać do dowolnie wybranego ASO SEAT w Polsce. Oczywiście, wszystkie usługi odbywają się bezgotówkowo, tak jakbyśmy mieli wykonywany przegląd za darmo.

Gwarancja wysokiej jakości użytych części

Mimo że usługi serwisowe wykonywane w ramach wykupionych wcześniej pakietów serwisowych są tańsze, to jednak zawsze odbywają się przy użyciu wyłącznie oryginalnych akcesoriów, części zamiennych i materiałów rekomendowanych i używanych przez serwisy SEAT w całej Unii Europejskiej.

W ramach pakietów serwisowych wymieniane są oleje, filtry olejowe filtry powietrza i przeciwpyłkowe czy świece zapłonowe. Gdy okaże się, że wymiany wymaga podzespół, który zużył się przedwcześnie lub uległ uszkodzeniu, również zostanie wymieniony bezpłatnie. Gwarancja na samochody SEAT eliminuje jakąkolwiek konieczność wnoszenia opłaty za naprawy elementów samochodu, które wynikły z winy producenta.

Czy pakiety serwisowe są tylko dla nowych SEAT-ów

Nie! Oferta autoryzowanych serwisów SEAT-a dotyczy również używanych samochodów. Jeśli więc nie wykupiłeś pakietu serwisowego przy zakupie auta, możesz zdecydować się na niego również i później. Zakup pakietów oferowany jest przez ASO SEAT także kierowcom, którzy zdecydowali się na używanego SEAT-a z rynku wtórnego.

Wizyty w autoryzowanym serwisie SEAT wcale nie muszą być drogie. Ceny zaskakują kierowców!

Dobrze, ale ile taki pakiet serwisowy kosztuje? Wystarczy zajrzeć do cennika, by przekonać się, że serwisowanie nowego samochodu nie musi wcale rujnować domowego budżetu. Pakiety serwisowe najkorzystniej wyglądają w rozbiciu na raty płatne razem z ratą kredytu lub leasingu. W przypadku miejskiego SEAT-a Ibiza dodatkowa opłata miesięczna za pakiet serwisowy wynosi jedynie 83 złote. Oczywiście nie trzeba rozbijać opłaty za pakiet na raty i można zapłacić ją jednorazowo. Koszt to 3499 zł, ale uwaga! To kwota, jaka wystarczy na serwisowanie auta przez pięć lat lub do 75 tys. km, jeśli przebieg ten nastąpiłby wcześniej. O 500 zł wyższa jest cena pakietu serwisowego wydłużonego do przebiegu 100 tys. km. Wszystkie kwoty są oczywiście kwotami brutto, a ich wysokość i zakres są gwarantowane przez cały okres trwania umowy serwisowej.