Firmowa flota: kilka SEAT-ów - jedna faktura

17-06-2021 11:06

Przewidywalność wydatków oraz ograniczenie dokumentacji księgowej do minimum - to szczególnie cenią sobie firmy posiadające flotę samochodową.
Co mają w tym zakresie do zaoferowania salony SEAT-a?
Posiadając dwa lub trzy samochody firmowe, nie ma problemu. Ich obsługa nie powinna nastręczać zbyt wielu problemów. Co, jednak gdy firmowa flota samochodowa rozrośnie się do kilku lub kilkunastu samochodów? Zaczyna robić się ciężko. Dziesiątki faktur za paliwo, leasing czy usługi serwisowe niepotrzebnie obciążają i tak już obłożonego pracą księgowego.

Co można zrobić z dziesiątkami faktur za leasing lub paliwo?

To pytanie najlepiej zadać w salonie SEAT. Bez mrugnięcia okiem specjalista z salonu SEAT-a odpowie, że zamiast tego można mieć przecież nawet tylko jedną fakturę miesięcznie. Jak to możliwe i co to daje?

Aby poznać najważniejsze zalety oferty, nie trzeba nawet udawać się do salonu SEAT-a. Wstępne informacje na ten temat uda się znaleźć między innymi na stronie gliwickiego salonu SEAT Cichy-Zasada w zakładce „SEAT for Business” (link: https://lellek-gliwice.seat-auto.pl/seat-for-business/oferta).

„SEAT for Business” to grupa autorskich rozwiązań stosowanych w grupie Volkswagena, do której należy SEAT. Ich zadaniem jest maksymalne uproszczenie procedur związanych z zarządzaniem flotą pojazdów niezależnie od tego, czy jest ich w firmie kilka, czy kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset. Działanie systemu oferowanego w salonach SEAT opisać można właśnie na zasadzie „Kilka SEAT-ów - jedna faktura

Jedna faktura z salonu SEAT-a - wiele korzyści

Salony SEAT-a oferują usługę zarządzania flotą pojazdów firmowych. Już w momencie podpisywania umowy leasingowej leasingobiorca wie, że będzie otrzymywał miesięcznie jedną fakturę na wszystkie finansowane pojazdy.

A co z fakturą za ubezpieczenie czy przeglądy serwisowe? Nic prostszego. Te pozycje również mogą być ujęte w jednej miesięcznej fakturze. To zdecydowanie pomaga utrzymać księgowości przejrzystość wydatków i ograniczyć zadania związane z zarządzaniem flotą.
A co w przypadku, gdy firma dysponuje już flotą własnych pojazdów, które czasem ulegają usterkom? Również i dla nich salony SEAT-a mają ofertę. Dedykowany jest im specjalny plan wsparcia małych firm o nazwie „Twoja Flota”. To zbiór ofert pełnych korzyści dla wiernych klientów salonów SEAT. Oprócz tego, że za wszelkie usługi serwisowe wykonywane w różnych jej autach firma otrzyma w danym okresie rozliczeniowym jedną fakturę, może liczyć na dużo więcej!

Specjalne stawki flotowe w salonach SEAT

Specjalne stawki flotowe to nic innego, jak zbiór rabatów dla firm, które podjęły decyzję o serwisowaniu aut w wybranym salonie SEAT-a. Usługa obejmuje upusty i specjalne usługi nie tylko na usługi, ale i na części zamienne.
Korzystający z programu „Twoja flota” zawsze mogą też liczyć w salonach SEAT-a na fachową poradę z zakresu zarządzania flotą. To szczególnie przydatne dla małych firm, które przecież nie zatrudniają specjalistów od zarządzania flotą. Jej zarządcą jest na ogół właściciel firmy, który przecież wcale nie musi mieć wiedzy na ten temat, a już zupełnie czasu, by się tym zajmować. Stąd właśnie doradcy flotowi w salonach SEAT-a.

Jak zapisać się do flotowego programu SEAT-a?

To naprawdę nic trudnego. Najlepiej udać się do salonu SEAT, w którym specjalista wyjaśni wszelkie niuanse i zapozna nas z najnowszymi rozwiązaniami flotowymi. Przed wizytą warto zastanowić się nad tym, które pojazdy chcielibyśmy zgłosić do programu i z jak szerokiego wachlarza usług mielibyśmy ochotę korzystać. Koniecznie trzeba też zastanowić, czy któreś z aut z uwagi na długi już okres eksploatacji nie lepiej byłoby wymienić na nowe. Czasem leasing nowego samochodu okazuje się wcale nie droższy od ciągłych napraw i innych kosztów generowanych przez stare zużyte pojazdy.

Aby dowiedzieć się więcej o wsparciu salonów SEAT dla firm, zawsze można też skorzystać ze strony internetowej lellek-gliwice.seat-auto.pl i w zakładce „SEAT for Business” poszukać odpowiednich informacji o wsparciu salonów SEAT-a dla klientów biznesowych.